Häbememokkade lõikus 25.02.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mu väikesed häbememokad ulatuvad liiga palju välja ja tekitavad ebamugavust ja lausa valu. Olen kuulnud, et neid saab lõigata väiksemaks. Kas seda teostab günekoloog nõuandlas või peab minema haiglasse? Kaua paranevad haavad ja kas võib tekkida mingeid probleeme? Olen sünnitanud kolm last ja teisega rebenes ka üks mokk, mis siis lihtsalt kokku õmmeldi.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud küsija!

Lugege ka minu eelnevaid vastuseid samale küsimusele.

Mõlemad võimalused on olemas: nii päevastatsionaar kui ka statsionaar.

Iga operatsioon on seotud riskiga. Paranemine sõltub ikka "tellija materjalist", keskmiselt 1-2 nädalat.

Oluline on siiski selgitada probleem ja näidustus.

Naistearst G.Litter