labioplastika 13.04.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Soovin saada natuke infot labioplastika teemal, eestis selle kohta eriti palju internetist ei leidnud. Tean, et välismaal tehakse seda ka veel sünnitamata naistele, kas ka Eestis? Haigekassa vist rahastab protseduuri samuti kui tegu pole vaid esteetilise probleemiga või kas on mingid tingimused veel? Lisaks kelle juurde antud soovi korral pöörduda võiks, kas günekoloogi juurde või kohe ilukliinikusse kontsultatsioonile? Korra olen günekoloogile maininud, kuid ütles, et antud protseduuriga kaasnevad nii suured riskid, et sünnitamata naistele ei ole soovitav teha.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Labioplastikat ehk häbememokkade plastikat tehakse Eestis paljudes erakliinikutes. Operatsiooni võib teha nii sünnitamata kui sünnitanud naistele. Labioplastika käigus korrigeeritakse väikeste häbememokkade suurust ja kuju ning operatsioone teostavad nii günekoloogid kui platikakirurgid. Labioplastikat saab teostada nii kohaliku kui üldnarkoosiga ja lõplik paranemine võtab 4-6 nädalat. Üldjuhul on tegemist plastilise kirurgia valdkonda kuuluva operatsiooniga ja enamikul juhtudest tehakse lõikus erakliinikutes ja tasutakse selle eest ise. Kui Teie naistearst otsustab, et operatsioon vajalik ( mitte vaid esteetiline korrektsioon), siis ta suunab Teid operatsiooniks haiglasse ja selle eest tasub haigekassa.