Näsad 11.03.15 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Mure järgmine käisin 11.03.15 nahaarstil oma silma peal olevaid moodustusi näitamas ja ta ütles, et need on head et külmutame ära? Külmutas mõlemad ära nüüd ootan ära kukkumist!

Tahan nüüd Teilt samuti nõu, mis need on? Saatsin pildi!

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Tegemist on healoomuliste nahamoodustistega, millele on antud palju erinevaid nimesid (acrochordon, soft fibromas (pehme fibroom), fibroma molle, fibroepithelial polyps, fibroma pendulans jne.). Pehme fibroomi tekkepõhjused on ebaselged.
Need on healoomulised ja tavaliselt ravi ei vaja, aga kui asuvad kosmeetiliselt häirivas piirkonnas (nagu näiteks silmalugudel), siis võib neid eemaldada. Krüoteraapia ehk külmutamine on üks valikmeetodeid.
Lugupidamisega,
Kristi Abram