halvaks läinud näsad nahal 04.03.02 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Pöördun Teie poole järgmise probleemiga. Mul on tagumiku vahel naha peal juba mõnda aega mingid näsad, üks ca 3 cm pärakust, teine ca 6 cm. Näsad on nahavärvi, mingi poole cm kõrgused moodustised. Probleem on selles, et üks nendest, läks suureks ja punaseks ja ajab verd ja vedelikku välja survel, kui nt istuda kusagil ääre peal või pühkides. Juba üle nädala sedasi ja paremaks ei mõtlegi minna.

Jube piinlikus kohas on, arstile küll ei julge minna. Samas väike kahtlus, et ega ometi vähiks ei lähe.

Olen tohutult tänulik selle võimaluse eest sedasi anonüümselt nõu saada. Võibolla aitab mingi rohi või äkki on see mingi papilloomiviirus, mille saab ravimitega ihust välja.

Olen naine, 31, muidu terve, arstiabi pole vaja läinud.

Ette tänades

Elo

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Pean ütlema, et see on valehäbi, mida tunnete. Pärakupiirkonnas ja tuharavahes võib esineda mitmeid nahahaigusi, seetõttu on oluline nahaarsti konsultatsioon, et saada täpne diagnoos ja sobiv ravi.