Sünnimärgid 21.06.14 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere. Käisin dermatoloogil ja ta avastas kaks kahtlast sünnimärki. Tean neid sünnimärke sama kaua kui ennast. Tegemist pigmentsünnimärkidega. Vaatas aparaadi all ja nägi kahtlast struktuuri, sinakat varjundit + asümmeetriat. Ma ise tean, et vähemalt jalalaba oma on mul kogu aeg asümmeetriline olnud, ei ole olnud korrapäraste äärtega. Ei ole sellepärast seda ka väga jälginud. Suurus ka sinna samasse kanti kogu aeg olnud. Sama varbavahe sünnimärgiga. Panin pildi Teile kaasa.
Küsimused: arst suunas kirurgile, et ikka ära lõigata. Kuid nüüd ma ei saa aru, kas see on riski tõttu või mispärast (arst küll väitis seda)? Mida näitab siiski sinakas varjund? See teeb ettevaatlikuks. Ütles, et võin prageu lõigata, aga ka hiljem või hakkan ise neid hoolikalt jälgima, mis on tüütu. Soovitaski sellepärast ära lõigata. Kui asi oleks väga hapu, laseks ta ju kohe ära lõigata, kiiremas korras? Ma ei saa hästi aru, kas on mingi halb kahtlus vms? Olen mures ja mõtlen igasugu halbu mõtteid.
Kas enne eemaldamist on mõttekas lasta teha see protseduur, et vaadata täpsemalt, kas on mõtet kohe ära lõigata või jälgida vms:
http://www.nahakliinik.ee/sunnimark-nahakasvaja/neevuste-diagnostika-nevisense-seadmega/
Aitäh.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!

Püüan vastata ükshaaval:
1. küsimus: arst suunas kirurgile, et ikka ära lõigata. Kuid nüüd ma ei saa aru, kas see on riski tõttu või mispärast (arst küll väitis seda)?
Vastus: Arst nägi dermatoskoobiga ebatüüpilist struktuuri ja sinakat varjundit, mis võivad viidata ebasoodsatele muutustele. Dermatoskoopia on meetod, mis võimaldab eristada kahtlasi pigmentmoodustisi teistest sünnimärkidest, kuid täpse vastuse saab anda histoloogiline uuringu,mida saab teha vaid sünnimärki eemaldades.
2. küsimus: Mida näitab siiski sinakas varjund?
Vastus: Sinakas varjund näitab, et pigment asub naha sügavamates kihtides kui tavaliselt.
3. küsimus: Kui asi oleks väga hapu, laseks ta ju kohe ära lõigata, kiiremas korras? Ma ei saa hästi aru, kas on mingi halb kahtlus vms? Olen mures ja mõtlen igasugu halbu mõtteid. Kas enne eemaldamist on mõttekas lasta teha see protseduur, et vaadata täpsemalt, kas on mõtet kohe ära lõigata või jälgida.
Vastus: Antud uuring võib anda natuke täpsemat informatsiooni moodustiste loomuse kohta, kuid samas ei maksa sünnimärkide eemaldamist ka liialt karta, kuna selle abil saab anda siiski kõige täpsema hinnangu nende loomuse kohata. Kui selgub, et tegemist oli healoomuliste moodustistega, olete saanud oma murest vabaks. Kui aga tegemist ei ole healoomuliste moodustistega, siis parima tulemuse annab võimalikult varane ravi.

Lugupidamisega,
Kristi Abram

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

sünnimärk

Ühel päeval ma vaatasin peeglisse ja märkasin, et minu näole on tekkinud kolm uut sünnimärki (kahe päeva jooksul) siis ma vaatasin käsi, jalgu ja ka sinna olid tekkinud mõned uued sünnimärgid. Enamus juurde ...

Vastas dr Sirje Liiv

Sellise probleemi puhul oleks vaja üle vaadata kõik teie vanad ja uued sünnimärgid.

Loe edasi

solaarium

juhtus selline lugu, et käisin kaks korda solaariumis ja kohe tulid mõned sünnimärgid juurde.
kuidas kommenteerite? muidu hakkab päike päris hästi peale aga kas ei tohiks enam käia? kas see on halb ...

Vastas dr Sirje Liiv

Olenevalt teie vanusest võib tegu olla kas tavaliste läätspigmentlaikudega e. sünnimärkidega või ka solaarlentiigoga (läätslaigud, mis tingitud ainult päikesest). Mõnel inimesel tekib viimaseid väga ...

Loe edasi

sünnimärgid

Tere. Mul on 2 last .Ühel lapsel oli sündides väike sünnimärk kubemes.Teisel lapsel märkasin nädal peale sündi,samal kohal sünnimärki.Lapsed on nüüd 7.a ja9.a-sed.Muret teeb see,et sünnimärgid kasvavad ...

Vastas dr Sirje Liiv

See, et sünnimärgid kasvavad koos lapse kasvamisega, on normaalne.Põhimõte on selline, et kaasasündinud sünnimärke (teie lastel need on)võiks vahetevahel oma arstile näidata.

Loe edasi

sünnimärgid

kas eemaldatakse nahaga tasapinnaseid sünnimärke?
samas on ka nahast kõrgemaid, mida sooviks eemaldada, on see võimalik?
ja kui on misukesed jävad armid? sünnimärgid on just dekolteel ja kõhul ...

Vastas dr Sirje Liiv

Kosmeetilistel põhjustel eemaldatakse sünnimärke vaid siis, kui need on tõeliselt inetukstegevad. Pigmentsünnimärke eemaldatakse kirurgilisel teel. Operatsiooni piirkonda võib jääda väike kriipsarmike. ...

Loe edasi

sünnimärgid

Tere,
Olen kuulnud, et sünnimärke on võimalik laseriga eemaldada. Kui see on tõsi, siis kus seda teha saab ja mis võiks umbkaudne maksumus olla.
Tänades
E.

Vastas dr Heli Raudsepp

Pigmentsünnimärke laseriga eemaldada ei tohi!

Loe edasi

Sünnimärgid

tere!

Millest tuleneb sünnimärkide meeletu juurdekasv,nahk sügeleb ja hiljem märkan sünnimärgi taoliseid täpikesi.Mõned on suuremad ja tumedamad.Ja ära nad ei kao,solaariumis ei käi.Kas see ...

Vastas dr Sirje Liiv

Mõnel inimesel on tõepoolest väga palju sünnimärke. Kuna kirjast ei selgu ei Teie vanus ega sugu, ei ole võimalik midagi rohkemat selgitada .Et asjas selgust saada, tuleb teil külastada nahaarsti.

Loe edasiVaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi