solaarium 02.02.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

juhtus selline lugu, et käisin kaks korda solaariumis ja kohe tulid mõned sünnimärgid juurde.
kuidas kommenteerite? muidu hakkab päike päris hästi peale aga kas ei tohiks enam käia? kas see on halb kui väikesed sünnimärgid järsku juurde tekivad?

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Olenevalt teie vanusest võib tegu olla kas tavaliste läätspigmentlaikudega e. sünnimärkidega või ka solaarlentiigoga (läätslaigud, mis tingitud ainult päikesest). Mõnel inimesel tekib viimaseid väga kergesti ja seega võib neid tekkida palju. Kui ikka kirju nahk ei meeldi, tuleks liigset päevitamist vältida.