Sünnimärgid 08.04.02 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

tere!

Millest tuleneb sünnimärkide meeletu juurdekasv,nahk sügeleb ja hiljem märkan sünnimärgi taoliseid täpikesi.Mõned on suuremad ja tumedamad.Ja ära nad ei kao,solaariumis ei käi.Kas see võib olla mingi nahavähi vorm?Üldiselt on mul palju sünnimärke,mõned tahaks ka kirurgiliselt eemaldada.

Tänan

k.

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Mõnel inimesel on tõepoolest väga palju sünnimärke. Kuna kirjast ei selgu ei Teie vanus ega sugu, ei ole võimalik midagi rohkemat selgitada .Et asjas selgust saada, tuleb teil külastada nahaarsti.

Ega sünnimärgid ei kao iseenesest kuhugi ( v.a. üksikud ja sedagi kõrges vanuses ).

S.Liiv