Valged nahast kõrgemad laigud eesnaha all. 06.06.10 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Mure selline, et ca 1,5 kuud tagasi hakkasid eesnaha alla valged näsade moodi asjandused tekkima, algul olid väiksemad ja vähe, nüüdseks juba suht suureks läinud. Suurim "moodustis" on kuskil 4 mm läbimõõduga. Arstile pöördumiseks kuu aja jooksul võimalust pole. Mida ma peaksin ette võtma?

Arst vastas:

dr Karin Hussar

Dermatoveneroloog

Tegemist võiks olla teravate kondüloomidega (HPV infektsioon). Soovitan Teil ikka esimesel võimalusel kokku leppida aeg naha- ja suguhaiguste arsti vastuvõtule, kes paneb diagnoosi ja määrab ka ravi.
Kindlasti lõpetage Cr. Cutivate ja Dermacort kasutamine, kuna viirushaiguste puhul lokaalsed hormoonkreemid raviefekti ei oma, pigem soodustavad infektsiooni levikut.

Lugupidamisega, Karin Hussar