Laigud nahal 21.12.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tervist, eelmine umbes poolteist nädalat tagasi tekkis mul kõhule laik(u. 2 cm) mis on ovaalne, punakas ja pealt on nahk nagu kuiv ja ääred on natuke kõrgemad. Peegilst vaadates oli paar samasugust ka tekkinud seljale ( kõik Mõne ööpäeva jooksul) . Selja peal on tekkinud ka palju väiksemaid analoogseid laike. Hiljem tekkisid ka mõned turjale mis on samuti väiksemad natuke nahast kõrgemal ja pealt võib näha natuke nahka koorumas. Mõni päev hiljem hakkas sügelema käsi ja sinna tekkis uus selline väike punane laik ja tekkisid ka kaelale kaks suuremat laiku samuti mõne päevaga ja nende ümber väikesed. Olen suhteliselt häiritud nendest ei teagi kas kahtlustada nahavähki või mõnda suguhaigust loodan et oskate nõud anda.

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Nahavähki ega suguhaigusi kahtlustada pole vaja. Tõenäoliselt on tegu viirus-allergilise nahalööbega. Kahjuks Teid nägemata ma täpset diagnoosi ega ravisoovitusi anda ei saa. Soovitan nahaarsti vastuvõtule minna. Nahaarsti vastuvõtule ootamise ajal soovitan igaks-juhuks vältida sauna, vihtlemist, ujumist.