Punetavad laigud seljal 17.06.15 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Kaks nädalat tagasi hakkas selja nahk kihelema. Seljal on punetavad laigud veidi kõrgemad ja villilised. Hõõrumisel peale dušši all käiku vesitsevad (ei veritse).

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Pildi järgi võib olla tegemist algava ekseemiga, aga ei saa välistada ka algavat autoimmuunset villilist haigust, mis on veelgi tõsisem probleem.
Loratini võite võtta, kui nahk sügeleb, aga taruvaiguga määrida ei soovita, sest see võib nahka veel rohkem ärritada.
Kindlasti leidke võimalus nahaarsti vastuvõtule pöördumiseks, enne kui asi hullemaks läheb. Kui kohe vastuvõtule ei pääse, siis võiks perearst võiks välja kirjutada määritavat hormoonkreemi, mis natuke leevendaks olukorda.
Lugupidamisega,
Kristi Abram