KAs on herpes? 17.04.02 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Me olemen partneriga koos olnud 4kuud. alguses, käima hakkasime, tuli mul suhu igemepõletik ja herpes huulele. arst kirjutas mulle rohuks Gamistad-Geli ja ise ostsin endale Zoviraxi. see jama läks mul paari nädalaga üle. olime peale seda ka vahekorras, loomulik ju. aga nüüd, kui sellest haigusest on möödas juba oma 3,5 kuud, tuli mulle suguelundite piirkoinda kaks väikest punni, mis ma mõtlesin, et on tekitud raseerimisest, mida ma nüüd paar päeva tagasi tegin. Samas arvame, et need on kuidagi ebaloomulikus kohas raseerimispunnide jaoks ( nendest punnidest tuli ikka välja sellist ... vedelikku, mitte mäda) seega arvame, et äkki on tegu herpesega? Igaljuhul nähud tekkisid alles päev tagasi ja lähme laupäeval arsti juurde asja uurima. muidugi loodame, et herpest ei ole:) siis tekkis jälle selline mõte, et kui mul herpes veel kadunbud ei olnud 100%liselt, siis suudlesime me ikka, ja hiljem, kui täitsa terveks sain, tegime ka suuseksi. äkki on see tingitud sellest?

ette tänades

K&M

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Kas Teil avaldunud haiguskolded suguelundil on põhjustatud herpesviirusest või millestki muust, seda peaks näitama haiguskoldest võetud molekulaarne uuring HSV-1/HSV-2 esinemise suhtes.On võimalik, et oraalseksi ajal kanduvad haigustekitajad huultelt suguelunditele ka siis kui parasjagu huultel kliiniliselt avaldunud haiguskoldeid ei esine (viiruse asümptomaatilise eritumise korral).

Seega - et anda täpne vastus Teil esinevate "punnide" etioloogiast, tuleks teha uuringud haiguskoldest nende esinemise ajal.