Sügelus suguelunditel 09.03.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Neli kuud tagasi diagnoosis arst mul klamüüdia. Nüüdseks olen saanud kaks ravikuuri, kuid sügelus suguelundite piirkonnas ei ole ikka kuhugi kadunud. Arst arvas, et nüüd võib olla tekkinud ka seenhaigus ja kirjutas mulle välja ravimi seenhaiguse vastu. Tegu oli kreemiga, mida tuli välistele suguelunditele määrida. Pärast kreemi tarvitamist hakkas häbemekink hirmsasti sügelema ja mõne aja pärast tekkis koorik, mis kestendab ja ajab nahka maha. Nii on see olnud juba kolm kuud (kreemi ei kasuta enam ammu) ja midagi pole muutunud. Millega on tegu?

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Lugupeetud patsient!

Teatavasti ravitakse klamüdioosi antibiootikumidega,mis võivad põhjustada seenhaiguse teket.Seetõttu tundub igati loogiline,et Teie arst Teil seenhaiguse diagnoosis ja ka vastava ravi ordineeris.Kuivõrd see ravi pole tulemusi andnud, siis võib olla tegu järgmiste võimalustega:

-ainult lokaalsest ravist (kreem) ei piisanud,vaja oleks ka süsteemset ravi

-lisaks seenhaigusele on teil veel mõni seni diagnoosimata haigus

-Teile ordineeritud salv ei sobinud Teile ja põhjustas ärrituse

Millega täpselt on tegemist,saab kindlaks teha ikkagi ainult siis,kui tulete arsti vastuvõtule.

Lugupidamisega,dr.Airi Põder