luupus 08.03.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere

Kas oskate öelda millest see haigus alguse saab.Täsemini just pinnapealne luupus.Ei ole suutnud leida raamatutest selle kohta täpsemat infot.

Arst vastas:

dr Terje Kukk

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, KliinikTegemist on kroonilise sidekoehaigusega. Sagedamini avaldub see näonahal pöskedel ja ninajuurel tekkiva "liblikasarnase " lööbena. Lööve vallandub,on provotseeritud või ägeneb just varakevadel päikesekiirguse intensiivistumisega.Kindlasti kuulub selle haiguse ravi nahahaiguste arsti kontrolli alla.Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

luupus

Tahaksin teada, kas vastab tõele, et luupus on ravimatu haigus? Missugune on sel juhul perspektiiv>mis ootab luupusehaiget 10 või 20 aasta pärast? Kui tegemist on avalduva nahavormiga, kas see kandub siis ...

Vastas dr Sirje Liiv

Teie küsimus on liiga üldine. Lupus Erythematodesel on 3 vormi. Kui näiteks on tegemist lupuse kroonilise diskoidse nahavormiga, mis on tavalisim, siis on prognoos sarnane igasuguste muude krooniliste ...

Loe edasi

Luupus

Lp. doktor! Milliseid tooteid te soovitaksite päikesekaitseks kasutada, kui inimene põeb luupust?

Tänan!

Vastas dr Heli Raudsepp

Ükskõik, milline on päikesekaitsekreemi tootva firma nimi- Teie peaksite kasutama päikesekaitsekreemi, mille faktor on vähemalt 30 aga mida kõrgem faktori number, seda parem.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi