Allergia 09.04.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Ärkasin eile kell 4 hommikul tundes, et nahk sügeleb. Kümme minutiga tulid üle keha laigud ja kuplad. Nägu ja huuled läksid paiste. 3 päeva enne oli palavik 38.6 ja seedimishäire (kõht lahti), eelmine päev peale lõunat ei söönud midagi. Millest see võib olla? Võtsin clarityni, kiirabiarst tegi süsti ja soovitas teha Tallinnas või Tartus allergiatesti.

Kus kohas täpselt seda võib teha, kuhu minna, et teada kuidas käituda? Olen mures, et tuleb nii äkki, hea et praegu olin kodus. Nähud kadusid samal hommikul. Kas ma peaksin praegu veel clarityni võtma? Marika. 17.a.

Arst vastas:

dr Terje Kukk

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Clarityn' i võtke edasi veel kuni nädal. Üks tablett päevas. See võis olla midagi seoses toiduga. mis on sagedasemad toiduallergeenid: muna, kala krevetid, tsitruselised, aga seda peakskonkreetsemalt teie puhul täpsustama. Kui see oli teil esimest korda, pöörduge perearstile, kes annab teile suunamiskirja allergoloogile, kes teiega põhjalikumalt vestleb ja oletatavat vallandajat uurima hakkab.

See oli teil äge allergiline reaksioon.