haavandid 01.04.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Mul on jalataldadel hakanud nahk lõhenema, nii et tekivad lausa pisikesed haavad. Kas see võib olla mingi aine puudusest? Mul on ka rinnalaps.

Arst vastas:

dr Terje Kukk

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Sagedamini on lõhenevate kanded põhjus hoopiski seenhaigus, mitte ainete puudus. Seda ütleb teile nahahaiguste arst kas see teil nii just on.

Et lõhenemist vältida, soovitan kandu igal õhtul rasvase salviga määrida. Löhe tekibki kui nahk väga kuivab . Efekti näete, kui määrite regulaarselt, järjest mitme kuu vältel.

Soovitan ka jalavanni , millele on veidi õli lisatud. Siinjuures soovitan Linola fett öl õli, mida saate apteegist. Pärast jalavanni kuivatge jalad ning määrige rasvase salviga. Tehke seda protseduuri õhtuti.

Et mitte määrida voodipesu on mõtekas vähemalt esimesel nädalal ka puuvillased sokid jalga panna.