Juuste väljalangemine 22.08.10 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Olen 24-aastane noormees ja olen viimased 5-6 kuud kaotanud väga palju juukseid.

Esimesed kolm kuud proovisin juuksekadu peatada Alpecin šampooni ja vedelikuga, kuid need ei andnud mingit efekti. Nüüd olen 2 kuud kasutanud Minoxidil'i vedelikku (apteegis Regaine nimetuse all) ja Viviscali toidulisandeid ning endiselt langeb väga palju juukseid välja. Neil viimastel kuudel olen tarbinud ka vitamiine (tavalised MultiLivol kompleksvitamiinid). Paistab et juukseid tuleb ära igalt poolt, pealaelt on silmaga näha et juukseid on vähe ning juukseid tuleb ära ka kõrvade juurest.

Mul on küll ühel pool suguvõsas kiilakaid mehi, kuid väidetavalt nii kiiresti ja nii vara pole keegi juukseid kaotanud. Hiiul nahaarsti juures käies arvati, et nii äge juuksekadu võib olla midagi süsteemset ning soovitas perearsti juures kilpnäärme ja tavalised vere-analüüsid teha. Need analüüsid ning ka süüfilise analüüs olid korras.

Nüüd meenub, et juuste väljalangemise algus langeb kokku ajaga, mil lasin ennast A- ja B-hepatiidi vastu vaktsineerida. Internetist (sh. meditsiini-erialastest artiklitest) leiab informatsiooni et vaktsineerimine (just hepatiidi) võib juuste väljalangemist põhjustada.

Kas on mõni moodus välja selgitamaks, kas mu praegune juuste välja-langemine on perekonnast päritud ning mul see avaldub lihtsalt väga vara ja ägedalt või on sellel mingi muu põhjus?

Oletades, et tegu on päriliku juuste väljalangemisega, siis :

- Kas ma võin kasutada samal ajal kofeiiniga Alpecin'i vedelikku ja Minoxidil'i lahust? Kas ma võin neid kokku segada ja koos peanahale kanda?

- Ka peanaha massaaž pidi verevarustust parandama ning see omakorda juuksekasvu parandama, aga mulle meenub, et mulle oleks öeldud ka, et peanahka ei tohiks masseerida. Kumb jutt Teie arvates õigem on?

- Üks naha-arst(kes Minoxidil'ist midagi kuulnud polnud ning arvas, et tegu on pettusega) kirjutas mulle vedeliku retsepti, mis pidi peanaha verevarustust parandama(nagu arvatavasti ka Minoxidil) :
Tinct. Capsici 3,0 ; Ac. salicylici 2,0 ; Resorcini 1,0 ; Ol. Rhicini qtt XXX ; Sp. aethylici 95% - 100% ; MDS. desinfektsioonilahus
Ma pole seda veel proovinud ega sattunud veel apteek,i kus sellist asja kokku segatakse. Mis Teie arvate sellise retsepti efektiivsusest? Võrreldes Minoxidil'iga?

- Teisme-east alates on mul aeg-ajalt pea-nahal seborroiline dermatiit (või psorriaas - eri arstid on erinevaid diagnoose pannud) ning peaksin kasutama ka Diprosalic vedelikku. Ega Diprosalic'i ja Minoxidil'i koos kasutamine halb pole? Lisaks kasutan veel Ketoconazol'iga šampooni ja tõrvašampooni.

- Tean et efektiivseim ja mugavaim ravim päriliku kiilanemise vastu on finasteriid (kaubamärk Propecia) ning kaalun selle tarvitamist. Kellelt ma selle retsepti saaksin? Mu perearst pole sellest ravimist kuulnud ja temalt ma seda küsida ei saa. Kuna see ravim võib põhjustada väga ebameeldivaid kõrvalnähtusid, siis sooviks sellel teemal konsulteerida just selle ravimiga ja selle kõrvalnähtudega kursis oleva arstiga.

Kui soovitate võimalikke arste või asutusi, siis teadmiseks, et elan Tallinnas.

Arst vastas:

dr Karin Hussar

Dermatoveneroloog

Tere,
soovitan Teil pöörduda nahaarsti poole tagasi, kuna tema on Teid juba kord näinud, tal on oma diagnoosihüpotees (kas nn. pikenenud juuste puhkefaas, meeste-tüüpi juuste väljalangemine vm.) ja kindlasti andis ta Teile ka mingisugused ravisoovitused. Näen, et olete proovinud praktiliselt kõike, mida apteegid pakuvad, ja ilmselt saanud soovitused erinevatelt dermatoloogidelt. Kuid kui on diagnoositud meeste-tüüpi juuksekadu (androgeenne alopeetsia), siis ainus ravim, mille toime on tõestatud ja mis juuste väljalangemise peatab, on finasteriid (Propecia, retseptiravim). Retsepti kirjutavad tavaliselt nahaarstid, kuid seda võivad teha ka perearstid. Kui esineb lisaks kas seb. dermatiiti v. esineb peanaha psoriaas, peab neid ravima, kui haigustunnused on olemas, vahepealsel ajal ei pea ravimeid kasutama. Aga, selle kas tegu ühe v. teise peanaha põletikulise haigusega, teeb ka dermatoloog. Seetõttu soovitan pigem kaebuste esinemisel arsti poole tagasi pöörduda! Tervitades,
Karin Hussar

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

juuste väljalangemine

Olen 24aastane meesterahvas ja juba mõne aastal on mul ühtlaselt juukseid välja langenud. Nüüd on paksudest juustest jäänud järele oluliselt hõredamad juuksed. Olen täheldanud, et juukseid langeb välja ...

Vastas dr Heli Raudsepp

Kahjuks Teid nägemata ei saa ma otsustada, kas tegemist on difuusse või androgeense juuste väljalangusega. Seetõttu soovitan vastuvõtule tulla. Ravi on neil erinev.

Loe edasi

trihhomonoos

Kui pikk on trihhomonoosi peiteaeg? Kas selle haigusega vo~ib kaasneda va"ga intensiivne juuste va"ljalangemine? Milliste intiimkontaktide korral peale sugulise vahekorra vo~ib veel nakatuda trihhomonoosi?

Vastas dr Heli Raudsepp

Trihhomonoos on sugulisel teel leviv haigus. Peiteperiood on keskmiselt 7-10 päeva, kuid võib esineda pikemat ja lühemat peiteperioodi. Juuste väljalangemine ei kaasne trihhomonoosiga.

Loe edasi

juuste väljalangemine.

Tere.Minu probleem on järgmine:mul tekkis küünte seenhaigus,polikliinikus soovitati LAMISIL tablette.Sain küünte haigusest lahti,aga ravimi võtmise perioodil tekkis juuste väljalangemine.Polikliinikus ...

Vastas dr Heli Raudsepp

Ärge muretsege, see on mööduv probleem.

Loe edasi

juuste väljalangemine

peanahal on suured laigud,kus ei kasva juuksed.On võetud seeneproov mis oli negatiivne.Samuti on kontrollitud kilpnääre.Siiani ei ole vastust leitud.Olen määrinud arsti soovitusel alpi-cort.

Vastas dr Sirje Liiv

Tegemist võib olla koldelise juuste väljalangemisega, mille tekkepõhjust ei õnnestugi alati välja selgitada. Kuna haigus paraneb teinekord aeglaselt, soovitan ravi jätkamise küsimuses pöörduda uuesti ...

Loe edasi

seen ja juuste väljalangemine

Tere!

Kas on võimalik, et tupeseenel on seos juuste väljalangemisega? Mõlemad asjad juhtusid samal ajal, ainult, et juuksed langevad edasi.
Kui vastus on jah, siis mida ma võiksin pähe ...

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Juuste välja langemise ja tupeseene esinemise vahel puudab seni teadaolevalt seos.

Loe edasi

Juuste väljalangemine.


Olen 36a. juuksed langevad välja juba 8 kuud,viimased nädal aega aga tohutult palju umbes 500 karva päevas.Olen teinud juukse maske,söönud vitamiine aga kõik asjata.Millest see võib ...

Vastas dr Heli Raudsepp

Peaksite pöörduma nahaarsti vastuvõtule.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi