akne ravim 13.11.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Olen kuulnud mingist uuest sissevõetavast akneravimist. See pidi olema

küll kallis, aga tõhus. Sooviksin teada, kas on tõepoolest tulnud mingi uus

ravim ja kui, siis kellele on see mõeldud, kui tõhus ta ikkagi on ja millisesse

hinnaklassi jääb.

Äitah!

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Küsite Roaccutane'i kohta. See on suukaudselt võetav A- vitamiinhappe preparaat, mis on mõeldud raskema akne ravimiseks. Preparaati kasutatakse juhtudel, kui akne aina süveneb ja on oht sügavate mädakollete tekkeks, mis viivad eluaegsete armide moodustumisele. Samuti on näidustuseks pikaaegselt kulgenud akne, mis pole allunud ei paikselt kasutatavatele ravimitele ega antibiootikumidele. Roaccutne on tugevatoimeline ravim, millest räägib asjaolu ,et ravi saab teha heade näitajatega vereanalüüside puhul, s.t., et üsna tervele inimesele. Naistel on keelatud rasestuda ravi ajal ja 1 kuu peale seda . Ka doonorlus on samal ajavahemikul keelatud. Preparaadi kasutamise ajal võib ette tulla väheseid kõrvalnähte, mis on aga likvideeritavad või kergelt talutavad ( hea eesmärgi nimel !) Ravikuuri hind sõltub mitmest asjaolust nagu akne raskusaste, ravikuuri pikkus, patsiendi kehakaal, säilitava annuse suurus jne. Üks originaal Roaccutane'i ilma soodustuseta maksab ca 500 EEK-I ja üheks keskmiseks ravikuuriks kulub 5-6 originaali. Ravikuur võib olla veidi lühem , kuid ka oluliselt pikem. Ravimiga on saadud päris häid tulemusi.

Dermatoloog S.Liiv