Herpes 20.10.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Minu probleem on järgmine:olen 33 aastane naine ja mind on piinanud juba 4 aastat tugev sügelemine välistel suguelunditel.Günekoloog on välja kirjutanud mitmesuguseid salve aga ükski pole aidanud.Siis lõpuks kirjutas ta välja herpese ravimid aga kui ma apteeki läksin siis selgus, et need maksavad üle 500 krooni.Jätsin need ostmata kuna ma ei ole üldse kindel,et ma põen herpest.Olen selle haiguse kohta lugenud,et tekivad hooti villid,minul mingeid ville ei ole .Samuti peaks see haigus olema ju nakkav suguhaigus. Minu abikaasa ei põe mingit herpest ja rohkem sekspartnereid pole mul olnud.

Kuidas oleks võimalik siis lõpuks kindlaks teha,mis see on mis mind niimoodi vaevab ja kui ma saaksin selle lõpuks teada ehk oleks ka võimalik ravi leida.

Oleksin väga tänulik teie nõuande eest.

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Tavaliselt esinevad genitaalherpese puhul tõepoolest villid genitaalide piirkonnas,aga üsna sageli võib see haigus avalduda ka atüüpiliselt,see tähendab ilma villideta.Et teha kindlaks,kas sügelus ja/või lööve suguelunditel on seotud genitaalherpesega,tuleks:

-määrata veres genitaalherpese tekitajate vastaste antikehade olemasolu

-määrata haiguskoldes genitaalherpese tekitajate esinemine või puudumine(kas külvi või molekulaarsel meetodil).

Kahjuks võib genitaalherpes olla nakkav ka siis kui inimene on küll nakatunud,aga haigus pole end kordagi kliiniliselt avaldanud.

Et teha kindlaks,millest on tingitud Teie kaebused,tuleks paluda oma arstil teha korralikud uuringud,et selgitada välja põhjused,mis neid kaebusi esile kutsuvad.Kaasaegne meditsiin on sedavõrd arenenud,et kindlasti need põhjused ka leitakse.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

Herpes jalal

Mul on jala peal herpes (väike laik). Kui see eelmine kord esines, kadus iseenesest ära, ilma ravimata. Kas seekord oleks vaja seda ravida? Korduma jääb ta ju nagunii kui viirus veres on.

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Miks te arvate, et see laik Teie jalal on herpeetiline?

Loe edasi

herpes

Partneril on herpes. Kas see tähendab, et suguühe on võimalik ainult kondoomiga nüüd ja igavesti?

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Kui Teie partneril on genitaalherpes ja Te ise pole veel nakatunud (väga sageli esineb GH-sse nakatunu partneril asümptomaatiline HSV infektsioon), siis on tõesti võimalus, et Teie nakatumine võib toimuda ...

Loe edasi

herpes

Kas võib genitaalherpesele peale panna huuleherpese ravimit Zovirax.? Milline oleks tagajärg?

Vastas dr Heli Raudsepp

Genitaalherpest ravitakse tablettidega (Valtrex, Acyclovir). Määrimisest kasu ei ole.

Loe edasi

Herpes

Mu tüdrukul on huuleherpes. Kas see levib ka suudlemise teel ?
Kuidas üldse levib ?
Kui sugulise vahekorra ajal kasutada kondoomi, siis see ei tohiks ju levida ?

Vastas dr Heli Raudsepp

Huuleherpes võib levida suudlemise teel.

Loe edasi

herpes

Tere, mis arsti amet tegeleb haigusega nagu herpes ( keha peal).Kas see on mingi infektsiooni arst või naha arst või see on immunoolog.?
Ette tänades.

Vastas dr Heli Raudsepp

Nahahaiguste arst.

Loe edasi

herpes?

Tere. Nimelt selline lugu : elukaaslasel tekkisid seljanahale selgroo kohale äärmiselt sügelevad kublad või villid. Minule meenutasid need veidi mul endal kunagi põetud nõgestõbe. Perearst ütles aga, et ...

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Herpesviirusi on palju erinevadi liike ja nad võivad põhjustada vägagi erinevaid haigusi nii genitaalidel, nahal, närvisüsteemis kui ka mujal organismis.
Valulikud villid nahal mõne närvi leviku ...

Loe edasi

herpes väikelapsel

Tere!
Minu mure on selline: minu lapsel tekkis herpes esimest korda, kui ta oli 1 aasta ja 9-kuune. Käisin oma murega perearsti juures, kes soovitas järgmine kord, kui herpes tekib, pöörduda lastehaiglasse ...

Vastas dr Heli Raudsepp

Ei pea tingimata infektsionisti vastuvõtule minema. Peate teadma, et herpes jääbki korduma. Teie võiksite jälgida, kui sageli herpes korduma hakkab. Kui häirivalt sageli, tuleb hiljem kõne alla tablettravi, ...

Loe edasi

naha-ja suguhaigused

Kas tavaline herpes, mis esineb huultel võib levida ka suguelunditele? Kas see on üks ja sama viirus?

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Suguelunditel esinevat herpeetilist löövet põhjustab tavaliselt HSV-2 ( Herpes Simplex Virus tüüp 2 ) ja huultel esinevat löövet HSV -1 ( Herpes Simplex Virus tüüp 1).Aga umbes 10% juhtudest võib HSV-1 ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi