haavandid sõrmedel 22.08.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Viimasel poolel aastal vaevlen sõrmede sisekülgedele tekkivate haavanditega, osalt tekivad ka sõrmeliigestel välisküljel. Haavandid ümbritseb kollakas kuiv vananenud nahk. Paranemist soodustab käte vees leotamine, samuti kätekreemi kasutamine. Midagi taolist pole varem esinenud, igapäevaselt töötan kontoris ega puutu kokku kemikaalide vm. taolisega. Kreemid küll pehmendavad, aga haavandid tekivad ja kaovad perioodiliselt jätkuvalt. Haavand pole sügav ega pikem kui 5mm, aga on valuline ega võimalda sõrmi vajadusel piisavalt painutada.
Urmas, Pärnust

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Kahjuks ei saa ma Teid nägemata kuidagi aidata. Peaksin enne ravisoovituste andmist diagnoosis kindel olema. Kuni vastuvõtule jõudmiseni kasutage Linola urea 12% kreemi (saadaval apteegis ilma retseptita).