valulik urineerimine 24.07.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Täna hommikul kaebas abikaasa, et tahaks nagu urineerida, aga valus on ja midagi ei tule.Ka oli ots natuke punane. Enne pole ta midagi rääkinud, aga ütles , et seda on ka enne juhtunud, aga mitte nii pikalt. Minul on mitmel korral olnud probleeme kandidoosiga, mis kippus korduma ja tegi suguühte valulikuks, kas need asjad võivad olla omavahel seotud, sest toimus vaid ühepoolne ravi? Kui ei, siis milles asi võib olla?

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Valulikku urineerimist võib põhjustada igasugune põletikuline protsess ureetras, ka kandidoos.Selleks,et täpselt kindlaks määrata, kas Teie abikaasa kaebuste põhjuseks on kandidoos või mõni muu haigustekitaja, tuleks tal pöörduda arsti vastuvõtule ja lasta teha vastavad analüüsid.Uretriidi põhjusi võib olla palju ja ilma analüüsideta pole võimalik neid kindlaks teha.