sääsehammustuse moodi punnid 05.11.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Lp Heli Raudsepp!
3-4 päeva tagasi tekkisid minul ja 7 aastasel tütrel kehale sääsehammustust meenutavad punnid. Sügelevad hirmsasti, neid esineb nii jalgadel, kätel, kõhul, seljal (korraga 2-3 kaupa). Millega võiks olla tegu? Kas äkki mõnest vitamiinist või ainest on organismil puudu?
kirbuhammustus ei tohiks ju see ka olla, see peaks mööduma 1-2 päeva jooksul, aga sügelised on siiamaani.
Voodipesu olen vahetanud, riided puhtad, millest see võiks tingitud olla?

Tänud ette vastuse eest,
Lee Tartust

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Vitamiinipuudusest selline lööve kindlasti pole. Kõige tõenäolisem variant tundubki olema kirbuhammustus, arvestades olukorda, et lööve on nii Teil kui lapsel. Kirbuhammustusest tingitud lööve võib kesta ka nädala, eriti kui nahk on katki kratsitud. Kirbuhammustuse kasuks räägib ka see, kui löövet on vööpiirkonnas.