punased täpid 28.03.02 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere. Muret teeb, et viimase nädalaga on mõlemale reiele ilmunud kokku kümmekond sügelevat sääsehammustuse sarnast punni. Sügelemine on nüüd vaibunud, aga punnid ei kavatse just liiga kiiresti ära minna.

Kas sellised sümptomid viitavad sügelistele, kuidas need on saadud kui juhuslikke vahekordi ei ole esinenud ja elamine on puhas-korralik?

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Kuna sügelemine on vaibunud, langeb ära kahtlus sügelistele. Kas tegemist on nõgestõve või millegi muuga, selgitab nahaarst konsultatsioonil, eriti juhul, kui lööve ei taandarene või asi kipub korduma.

S.Liiv