kondüloomid 10.06.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Umbes kaks aastat tagasi tekkisid mulle tupeavause juurde kondüloomid, neid oli ka emakakaelal, õigemini muutus emakakael krobeliseks ning näsajaks. Arst kirjutas mulle ravimi (Wartec) ning tupeavause juurest kadusid kondüloomid ära, pole siiani uuesti ilmunud. Kuid emakakael on siiani krobeline ja näsajas. Ma ei pööranud pärast ravi sellele ise erilist tähelepanu, ka arst mitte (ta ütles, et kondüloomidest polegi võimalik täielikult vabaneda, aga mina olen aru saanud, et viirus jääb verre, väljalöönud kondüloomist aga on võimalik lahti saada). Viimasel ajal olen kondüloomi kohta erinevaid artikleid lugenud ning aru saanud, et emakakaelal asuvad kondüloomid võivad põhjustada emakakaelavähki, sünnituse korral põhjustada keisrilõike vajadust, olla ohtlikud sündivale lapsele (ei ole ise lapseootel, kuid kunagi kindlasti plaanin, sellest ka mure)... Kas emakakaelal kondüloomi ravimine on võimalik sama ravimiga (Wartec) ja kas asjaolu, et nad on kaks aastat seal püsinud vähendavad kuidagi ravimise efektiivsust?

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Kondüloomid tuleks kindlasti eemaldada. Emakakaelal olevate kondüloomide eemaldamiseks sobib näiteks Wartec kreem, mis peaks lähemal ajal ka Eestisse müügile jõudma. Samuti saab tupesiseseid kondüloome eemaldada kirurgiliselt.
Sobiva ravimeetodi leidmiseks tuleks nõu pidada oma arstiga.
Viirushaiguste ravi efektiivsus on alati problemaatiline ja sõltub kõige muu kõrval ka suuresti organismi vastupanuvõimest. Ravi efektiivsus on seega väga individuaale.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

kondüloomid


Tere!
Mul diagnoositi kondüloomid ja saan ka ravi. Mida ma edaspidi peaksin oma elus seoses nendega silmas pidama? Eriti mis puudutab seda, et ma kedagi ei nakataks!

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Teravad kondüloomid on nahal esinevad healoomulised moodustised, mis tavaliselt alluvad väga hästi ravile. Nagu iga viirushaigus, võivad ka teravad kondüloomid korduda. Kui nahal vastavaid moodustisi ...

Loe edasi

Condyloma


Tere,

mis on condyloma ja millisel kujul ta avaldub naistel.

Aitah

Vastas dr Heli Raudsepp

On olemas laiad ja teravad kondüloomid. Laiad süüfilise korral ja teravad HPV viiruse korral. Mõlemad on sugulisel teel edasikantavad. Teravad kondüloomid kujutavad endast nahanäsakesi. (ilmselt Te neid ...

Loe edasi

Kondüloomid

Kui kaua ei tohi pärast ravi vahekorras olla? Ravi kodune Wartec tootega.

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Kui teravad kondüloomid on täies ulatuses eemaldunud, siis pole mingit vajadust vahekorrast hoidumiseks.

Loe edasi

Kondüloomid

Kuidas diagnoositakse kondüloome, milline on efektiivseim ravi ja kuidas mõjutab see haigus järglaste saamist, mõtlen siin seda, et kui haigus on varajases staadiumis avastatud ja ravitud?

Kuidas ...

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Lugupeetud Marko!
Loomulikult on võimalik ka endal ise teravaid kondüloome diagnoosida kui teada kuidas nad täpselt välja näevad.
Aga loomulikult pole mitte igasugused moodustised nahal teravad ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi