Lapsed 03.04.24 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere tahtsin küsida et mu mehel lõhkes põis kui kukkus katuselt alla ja see õmmeldi korda või midagi sellist kas selline asi takistab kuidagi lapse saamist, oleme üritanud aga ei midagi kuigi enne õnnetust tal ex naine sai lapse temaga aga nüüd peale seda kukkumist kui põis lõhkes sellest on äkki 2 aastat möödas tahaks teada kas see võib takistada rasesdumist.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Teades vaid seda, et põis lõhkes, pole kahjuks miskit hinnangut võimalik anda. Kui rasestumine ei ole 12 kuu jooksul õnnestunud, siis soovitan mõlemal osapoolel esmased testid ära teha. Meeste uuringuteks soovitan pöörduda meestekliinikusse, kus me tõesti ka põhjuseid ja ravivõimalusi otsime, mitte vaid kunstliku viljastamise võimalust ei paku.