Kas see on herpes? 18.10.23 / Meestearst

Külastaja küsib:

Peenisel mingi kogum. Olen just teinud antibiootikumide kuuri. Kui see on herpes, kas see siis on võimalik, et tänu antibiootikumidele lõi see välja? Või pidi see tulema elukaaslaselt?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Pilt küll päris herpese nähtudega kokku ei käi. Antibiootikumravi võib põhjustada ajutist mikroobide tasakaalunihet kehas. Kui probleem 2-3 päevaga ei kao, soovitan kindlasti meestearsti vastuvõtule tulla. Kui meestekliinikus, siis võtke kaasa ka hommikune esmasjoa uriini analüüs.