Kergelt sügelevad villid peenisel 29.06.23 / Meestearst

Külastaja küsib:

Vahetult peale vahekorda tundsin kerget valu peenisel ja nägin, et kahes kohas nahk kergelt hõõrdunud ja veidi verine (vasakul pildil nooltega märgitud). Muud polnud sel hetkel viga. Peale seda pole ka rohkem vahekorras olnud. Nüüd mõni päev hiljem hakkasin tundma kerget sügelust peenisel ehk siis mingid villilaadsed asjad on peenisele tekkinud.
Huvitab, et millest need tekkida võisid ja kas võivad ise ajaga ära kaduda või saab millegagi kaasa aidata nende kadumisele? Kummaline kuna olen ainult ühe ja sama partneriga umbes kolm kuud nii vaginaal- kui anaalvahekorras olnud, samuti ka nüüd viimane kord ja varem pole mitte ühtegi asja kuhugile tekkinud. Kas see võib tähendada, et naine on siiski hiljuti kellegi teisega olnud ja sealt selle 'haiguse' saanud või on muid põhjuseid selle tekkimisele?
Mul on aeg dermatoveneroloogi juurde ühes teises asjus augustis. Kas peaks varem kellegi poole pöörduma?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tegu on üsna tugeva põletikuga. Kui paari päevaga ei kao või kordub, tuleks kindlasti korralikud uuringud teha. Kui peaksite meestekliinikusse tulema, siis kaasa hommikune esmaskuse analüüs ja soovitavalt peenist eesnaha alt 24 tundi mitte pesta. Põhjuste üle ei hakkaks siin spekuleerima, sest neid on teil juba kirja saanud rohkelt.