Mehe peenis ülilimane(märg) 01.05.23 / Meestearst

Külastaja küsib:

Sain tuttavaks praeguse kaaslasega 4 kuud tagasi. Ta teavitas mind kohe, et tal oli eelmisel aastal eesnaha operatsioon ja see eemaldati, kuna oli liiga kitsas ja tekkis nahaalune põletik. Kõik on minu jaoks arusaadav.
Aga...ma pole varem kogenud, et mehe peenis erutuse ajal sõna otseses mõttes "tilgub limast". Mul on selline tunne, nagu üle minu käidaks märja lapiga. See pole just meeldiv tunne. Ta ise oli väga üllatunud, kui ütlesin, et pole sellist asja varem kogenud. Minu meelest peaks mehe peenis pigem kuiv olema...või ma eksin.
Ta ütles, et tal on seda lima kogu aeg olnud, aga eesnahaga oli seda vähem tunda. Peale minuga sel teemal arutamist arvas ta, et äkki eesnaha eemaldamine on tinginud sellise ohtra "tatistamise" (mehe sõnad). Tal on ka alati olnud probleeme enneaegse seemnepurskega.
Ühesõnaga, mis Teie arvate, kas selline üleni limast tilkuv peenis on normaalne, või kuidas saaks seda olukorda natuke paremaks muuta. Ta ütles ka seda, et eelmised naised (kokku neid neli olnud), pole keegi seda teemat jutuks võtnud.
Kas selline limaeritus on lihtsalt eripära, millega leppida, või kuidas saaks seda vähendada?
Aitäh!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Seksuaalse erutuse puhul tekkiv vähene selge limane eritis kusitist on loomulik protsess, mis valmistab kusitit ette seemnevedeliku tõrgeteta läbijuhtimiseks.
Selle eritise hulk on siiski väga varieeruv.
"Limast tilkuv" peenis päris normi variant ei ole.
Kuna kõrval ka teine mure, mida on võimalik lahendada/mõjutada, siis soovitan mees aidata meestearsti vastuvõtule. Vaatame üle, välistame põletikud ja ehk saab ka varast seemnepursedki pisut mõjutada.