Hüpogonadism 31.01.17 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere
Ma kahtlustan endal olevat Hüpogonadismi.
Miks madal testosterooni tase ei lase kaalu langetada?
Eelmine aasta aprillis tegin testosterooni testi,mis näitas,et tase oli 6.6 nmol,mis on ju 100.a. mehe tase.
Loomulikult ka erektsiooni häired,hommikused erektsioonid puuduvad(kui ´,siis vars kõva peenise pähe veri ei jõua)
Samas magan 8-9 tundi päevas korralikult ära.
Toitumine on peaaegu juba aasta aega taimetoit,mis on kummaline,kaal üldse ei lange,alkoholi ei tarbi üldse pmts ei suitseta.
Vererõhk 127/71 süda rahulolekus 40.
Kuidas,siis ikkagi kaalu alla saab,kui spordi tegemine viib testosterooni alla?
Munandid hoiavad ülesse koos peenisega ja on väiksed,kui nad kunagi olid.Peale kusemist tõmbub peenis kokku,samas vanasti jäi rippuma,veri oli peenises sees.
Eriti peale sporti,kus on südamelöögid 180-ni olnud,peale seda on mikropeenis.Kunagi ikkagi rippus,koos munanditega,ühesõnaga nagu verevarustus puudub.
Milline on ravi.
Meeletust onaneerimisest olen puhas olnud 3 kuud,enesetunne on vähe parem,kui ei ona enam,samas oli on olnud wet dream(märg unenägu),siis nagu peaksin mehhaaniliselt toimima vms?
3.a. tagasi,kui see asi algas tegin meeletult sporti igapäev 2.5 tundi umbes tennist ja igapäev ajasin porno järgi lahti.Kas see võib olla üks põhjuseid?Samal ajal või üldse oli mul kunagi suurepärane erektsioon,igahommik oli täis kusekõva.
PSA tase 0,63 ug/l
Kas taimetoit viib testosterooni taseme alla?
Samas,kui rasva hakata sööma,siis see ladestub ju veel rohkem,kuram igavene surnud ring.
Lähen lähiajal uut T testi tegema,millised teste veel teha,et neid teile tuua?
Spordiga nii väga eriti ei tegele,kui siis vahest ujun paar km nädalas ja mängin tennist.
Kaal hoiab ühte ei lange ega tõuse.
10kg olen kindlasti ülekaalus.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Esimene tõdemus on see, et IGA MEES VASTUTAB OMA TERVISE EEST ISE.
Kui Teil on probleem, siis tuleb Teil selle lahendamiseks samme astuda.
Oleme Ülikooli mestekliinikus just läbi viimas testoterooni languse põhjuseid analüüsivat teadusuuringut. Põhjuseid võib olla väga mitmesuguseid. Siit ka erinevad lahendusteed. Ühte ja lihtsat vastust siin ei ole.
Kahjuks ei saa ma ka Teie küsimustel siis adekvaatselt vastata, sest ma ei tea kogu lugu.
Pornosõltuvus kurnab mehe varem või hiljem igal juhul ära. Kui kaua keegi vastu peab, sõltub paljus tema füüsilistest iseärasustest. Kas see aga on madala testoterooni põhjus ja kas Teil üldse ongi kudede tasemel testosterooni defitsiiti, seda näitaksid süsteemsemad uuringud kui vaid üksi testosterooni test.
Teine teema, mis suurt osa teie vaevusi kannab on ilmselt krooniline stress.
Tulge vastuvõtule!