Viljatus 25.04.02 / Meestearst

Külastaja küsib:

Kas oskate öelda, kui palju on Eestis viljatuid mehi? Kui palju alanenud viljakusega, kuid lapse siiski saadakse? Mis on kõige sagedasem põhjus, mis selle tinginud on?

Tänan vastuse eest.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Arvatavalt on 15% peredest probleeme laste saamisega. Mees on põhjuseks umbes pooltel juhtudel. Tüüpilisemad meeste lastetust põhjustavad/soodustavad faktorid on munandikoti veenilaiend ja sugutrakti kroonilised põletikud. Harvem esinevaid põhjuseid on sadu ja tavaliselt on tegemist mitme faktori koosmõjuga.

Praeguses androloogia arenguetapis suudame aidata 95% latetutest meestest.

Edu soovides

Margus Punab