Munandi küljes oleks nagu lisa munand 25.07.22 / Meestearst

Külastaja küsib:

Mul on tekkinud vasakpoolsele munandile nagu lisa munand, umbes juba 5.aatat tagasi. See on ovaalse kujuga ja mõõtmetelt umbes 2*1cm. Ühte otsapidi munandi küljes kinni. Kui pigistada, siis valus.

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Arvestades, et see moodustis tekkis 5 aastat tagasi ja pole selle aja jooksul muutunud, võib tegemist olla munandimanuse tsüstiga. See ei ole ohtlik. Kuid vajalik seda näidata arstile. Soovitan Teil pöörduda täiendava läbivaatuse ja analüüsi teostamiseks ( ultraheli uuring, sperma kvaliteedi analüüs) meie kliiniku poole (kuna olete noormees ja kui pöördute noorte nõustamise raames siis ei ole vajalik perearsti saatekirja)