vasakpoolne munand 08.09.03 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere

Probleem sarnaneb mõneti eelmise küsimusega vasakpoolse munandi helluse kohta, kuid pole päris sama. Munandikotti katsudes on tunda, et vasaku munandi küljes olevad juhad vms on justkui laienenud, ja need, nagu ka munand ise, on kergelt valulikud (pigem küll ebamugavustunne). Parempoolse munandi juures neid "juhasid" justkui ei leiakski. Ka annab vaskapoolne munand end tunda kerge ebamugavustundega, st otseselt ei valuta, aga tunda on, et seal miskit on ... parempoolsega probleemi pole. Kas peaks kah arsti juurde minema või ei ole asi tõsine?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tegemist on suure tõenäosusega suure munandikoti veenilaiendiga. Suured veenilaiendid võivad põhjustada munandi juures ebamugavust, osadel juhtudel kahjustub meeste viljakus ja hilisemas elus veidi ka meessuguhormoonide tase.
Ravi vajaduse saab hinnata munandite suuruse, hormonaalse seisundi ja sperma analüüsi alusel. Soovitan konsulteerida meestearstiga.
Edu soovides
Margus Punab