Munandi külge tekkinud lisa munand 14.11.23 / Meestearst

Külastaja küsib:

Avastasin,et parem poolse munandi külge on tekkinud väike lisa munand,umbes 2x1 mõõdus.Valu ei tee,katsumisel ja pigistamisel sama tunne nagu munandil.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Üldine soovitus on, et kõik munandi piirkonnas leitud muutused tasuks siiski arstile ette näidata. Kirjelduse alusel on kõige tõenäolisemaks põhjuseks munandimanuse tsüst. Kindluse mõttes peaks teid siiski läbi vaatama ja ehk ka ultaheliuuringu muutuse piirkonnast ära tegema.