Peenisel punased väikesed villid 06.10.21 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere
Korduvalt on sarnased villid olnud eesnaha all, kaasas oleval pildil esmakordselt ka peenise otsas. Tekivad ja kaovad nädalaga kui määrida Hüdrokortisooniga, samuti sügelevad ja kui urineerimisel kusi peale satub, siis ka kipitab. Esimest korda tekkisid umbes aasta tagasi pärast talisuplust eesnahale. Enam suplust ei harrasta. Partneril kaebuses puuduvad.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Pildil näen laiemalt eesnaha ja peenise pea põletikku.
Nädalane arengutsükkel võib viidata herpesest põhjustatud probleemile.
Minu praktika on sellistel juhtudel selline, et kui esimese visiidi ajal nähte ei ole, siis on vaba juurdepääs ägenemise alguses, et siiski õigel ajal õiged testid ära teha.

Eesnahapõletik vajab niikuinii ravi. Tulge vastuvõtule. Kaasa esmasjoa uriin ja soovitavalt peenist eesnaha alt 24 tundi mitte pesta.