Villi taoline asi eesnahal 01.10.21 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere.

Avastasin 20.09 eesnahalt sellise asja nagu pildil. Meenutab villi. On olnud ennem sarnast asja peale seksuaal vahekorda, kui olen vastu paarilise aluspesu kergelt ära hõõrunud. Päeva kahega on kadudnud. Magasin too hetk alasti ja kareda madratsi peal. On ka suht võimalik, et selili magades ja öösel tekkinud peenise jäigastumisel selle kuidagi õnnetult vastu madratsid ära hõõrunud?! Valulik ei ole. Ei karda vett. Ei lehka. Sellisel kujul on see esmakordne. Mis võib olla põhjuseks? Mujal kehal või suguti piirkonnas taolisi asju ei ole.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Pildi pealt vaatab vastu üsna selge nahapõletiku kolle. Põhjuste osas on võimaluste väli avar -süüfilisest/herpesest alates ja rasunäärme lihtsa põletikuni välja.
Lahenduseks oleks siiski meestearsti poole pöördumine. Enne visiiti peenist 24 tundi mitte pesta ja esmasjoa uriini võiks ka kaasa võtta!
Allpool paistab ka ebatüüpiline eesnaha värvus - ilmselt on ka seal miski muutus/haigus olemas...