Korduma kippuvad punetavad ja sügelevad kohad eesnahal, mis muutuvad mõne aja möödudes valulikuks. 16.07.23 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Nii aasta tagasi, talvisel ajal tekkisid esimest korda eesnahale sellised pisikesed villi laadsed valulikud haavandid, mis mõne aja möödudes paranesid, mõni aeg hiljem paistetas ülesse üks munand, millega pöördusin nii erakorralise meditsiini poole, kui ka meestearsti juurde, arvati et teadmata põhjusel oli tekkinud munandisse põletik.
Nüüd aasta jooksul need on kordunud viiel või kuuel korral, olen kaks aastat püsisuhtes, elukaaslast on naistearsti poolt suguhaiguste osas testitud ja testi tulemuste põhjal suguhaigused puuduvad. Kas tegu võib olla genitaalherpesega või millegi muuga? Huvitav kokkusattumus, mida olen täheldanud, on see, et see üldiselt väljendub peale alaselja/istmiknärvi põletikku.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Herpes on võimalik põhjus. Samas pilt tüüpiline pole, sest herpese nähud on enamast kobaras koos. Tulge vastuvõtule. Vaatame üle ja leiame lahenduse. Närviärritused toovad kõik nõrgad kohad esile.