Villi taolised punnid eesnahal 05.03.22 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere. Nagu piltidelt näha siis villid/punnid täiesti olemas. Kolmas kord on selline olukord olnud. Enam-vähem samas kohas(pildilt näha) esmine kord umbes pool aastat tagasi. Teine kord 2nädalat tagasi. Puudutades lähevad kergelt katki. Ei sügele, valuta, kipta, urineerimisel valulik ei ole. Kaks nädalat tagasi sai mindud ja tehtud suguhaigustest. Ka vereproov. Koik näidud olid negatiivsed. Ei osatud rohkem midagi öelda. Mis võib olla probleem. Pärmseene? Mingit laadi põletik?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Pildi ja piiratud info alusel, mida jagasite, kahtlustaksin esmajoones herpesviirust. Kus leidsite küll kliiniku, kus küsitist veel teste võetakse? See meetod peaks juba 10+ aastat ajalugu olema... Soovitan korraliku meestearsti vastuvõtule jõuda. Põhjus tuleb täpselt selgeks teha. Kui tõesti herpes, siis päris puhtaks täna sellest veel ei saa. Küll saab ägenemiseid ohjata ja uued raviviisid on lähiaastatel lisandumas.