Peenise lühenemine 26.08.20 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere.
Probleem järgmine.Olen elanud enam-vähem regulaarset suguelu,tõsi küll Muse toel niikaua kui teda oli müügil.Nüüd kasutan Caverjecti kuid viimase 3 aasta jooksul on peenise pikkus pidevalt vähenenud nii et praegu on isegi erekteerunud peenise korral tema tuppe viimine muutunud üsna problemaatiliseks.Kas see on ealine probleem (olen esimest korda 73 aastane) või on tegemist mingi haigusliku protsessiga.Justkui mingeid tõbesid ei põe,ainult eesnäärme suurenemine kuid mitte pahaloomuline mis on kindlaks tehtud uuringutega.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Peenise lühenemine on enamasti seotud selle "alakasutusega". Kui erektsioone ei ole, siis kipub ka peenis aja jooksul väiksemaks jääma. On üks haigus, nimega induratio penis plastica, mille harvemad vormid võivad põhjustada peenise lühenemist. Antud juhul tuleks üle vaadata ka hormoonide seis. Põhiline siiski - mis on sügava erektsioonihäire põhjus ja kas on võimalik peenise tavaolukorra verevarustust parendada. Soovitan siiski meestearsti külastada, siis saaks nii põhjused kui ka ravivõimalused süsteemselt üle vaadata.