Punn munandikoti peal 26.10.19 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere, mul selline mure, et mingi aeg juba imelik punn vasaku munandikoti peal (lisasin pildi). Tundub et ainult naha peal, olen proovinud katki pigistada, aga ei õnnestu. Ei tea millega tegu ja mis ette võtta?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Suure tõenäosusega on tegu umbunud rasunäärmega. Kui valulik ja punetav ei ole, siis ei vaja eritähelepanu. Enamasti murrab ise teatud pinge tasemel välja. Kui üldse ei meeldi, võib puhastatud vahenditega väikese augu teha ja siis välja suruda. Soovitav on seda teha tervishoiusüsteemi kontrolli all.