enneagneseemnepurse 14.02.18 / Meestearst

Külastaja küsib:

Kas mul on tekkinud eluaegne ennagneseemnepurse?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kahjuks on siin keeruline sisuliselt vastata.
Esiteks - kui teil on varane seemnepurse (VSP) alates seksuaalelu algusest, siis see ju ongi primaarne, mitte elu jooksul tekkinud.
Teiseks on VSP hinnang alati subjektiivne. Mõni peab varaseks 10 sekundit, kolmas 10 minutit kestvat vahekorda.
Kui ravim ei tööta, siis on jällegi mitu võimalust: 1) ootused olid ebarealistlikud, 2) kasutati valesti, 3) tõesti ei oma toimet. raviviise on ka teisi.
Sperma näidud, välja arvatud põletik spermas, pole otseselt seotud VSPga. Lisaks ei loe ma midagi välja hormoonuuringute kohta, mis VSP käsitluses samuti olulised.