Suguhaigused 04.09.17 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Olen naine kellel diagnoositi 09.08.2017 järgnevad suguhaigused:
* Mükoplasma genitalium
* Gonorröa
* Kandidaas (seenhaigus)

Minu elukaaslane käis teie vastuvôtul 35.ndal nädalal, mil vôeti uriinist suguhaiguste proovid. Kas tôesti uriinist saab testida suguhaigusi?
Tänaseks oleme saanud ka analüüside vastused teilt.
Analüüside vastused olid:
*Mükoplasma genitalium DNA positiivne
*C trachomatis DNA Negatiivne
*N gonorrhoeae DNA Negatiivne
*T vaginalis DNA Negatiivne

Kuidas saab elukaaslase analüüsides gonorröa vastus olla negatiivne?
Kas on vôimalik, et analüüsi negatiivne vastus on vale?
Kas on vôimalik, et gonorröa jääb antud juhul teise suguhaiguse (mükoplasma genitalium) varju?
Kas on vôimalik, et gonorröa on organismis niikaua, et test ei tuvasta haigust enam?
Kas on vôimalik, et gonorröa bakteri n.ö tase/määr on lihtsalt nii madal-väike et vôetud analûüs bakterit ei suuda tuvastada?
Kas korduvanalüüs oleks praegusel juhul vajalik?

Kui elukaaslase analüüsi vastused on siiski tôesed ja gonorröa on negatiivne kas ravikuuri peab elukaaslane sellest hoolimata läbi tegema kuna minu gonorröa analüüsi vastus oli positiivne!

Mis on kôige tôhusam ja kiireim ravim gonorröa vastu? Olen kuulnud n.ö tilgast (tilgutatakse ravimit verre). Kas ka teie pakute seda ravimeetodit?

Aitäh!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Meie võrdlusuuringu alusel on esmaskuse analüüs suguhaiguste ja kindlasti just gonorröa suhtes oluliselt täpsem, kui varem kasutatud pulgaga testi võtmise meetod.
Meditsiinis pole üksi test 100 % tõene. Esineb nii valepositiivseid kui valenegatiivseid tulemusi. Antud juhul on väga keeruline hinnata, kumma poolega tegemist. Ka kaitsesüsteem võib inimestel töötada erinevalt - uuringud on näidanud, et partnersuhtes kinnitub suguhaigus teisel osapoolel keskmiselt 80-90% juhtudest.
Mäletan seda lugu ja seetõttu panin mehele ka veidi ebatüüpilise ravikuuri, mis peaks vaikimisi katma ka (enamiku) gonorröa (juhtudest). Kindlasti peab ta tegema ja järelkontrolli. Meie tugevus on, et otsuste rida ei põhine vaid mikroobileiul vaid alasti ka kaasneval põletikuleiul, mida meie labor võimaldab hinnata paremini, kui ükskõik milline teine Eesti labor seda teha suudaks. Meie Go puhul ´tilka´ ei tee - piisab ühekordsest süstist lihasesse.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

Naha värvi väikesed punnid

Tere,
Peenise pea peale tekkisid naha värvi väikesed punnid, peale vahekorda, varasemalt pole seda juhtunud. Sooviks teada kas see normaalne või on mingi haigus?
Tänades!

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Selline muutus viitab miskile kergemale põletikule. Enamasti on põhjuseks partneri suguelundite mikroobne keskkond, harvem ka suguhaigused või mehe sisemised põletikud. Soovitan tulla meestekliinikus noormeeste ...

Loe edasi

Suguhaigused

Tere. 06.02.20022 olin seksuaalvahekorras teise võõra ja mulle suht tundmatu mehega . Ilma kaitsevahendita sisenesin oma peenisega tema pärakusse ja ka ejakuleerisin sinna. Lisaks tegi ta mulle suuseksi. ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Suguhaigused põhjustavad enamikus kusiti põletikku. Peenise pea peal on põletiku põhjuseks tavaliselt mikroobid. Kui probleem 1-2 päevaga peale teket ei mõõdu, siis tasuks alati arsti abi kasutada. Mida ...

Loe edasi

Punased punnid peenisel

Tere, mul tekkisid peenisele punased punnid. Vahekorras olin viimati 2 päeva tagasi. Kas on põhjust muretsemiseks ? Tänud

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Kindlasti on. Kui on põletik ja enne selle teket seks, siis tuleb esmaselt suguhaigused välistada ja kui see korras, eesnaha põletikku ravida. Noorte nõustamise süsteemis on juurdepääs meestekliinikusse ...

Loe edasi

Peenisel punetus

Peenisel (nahal) tekkis järsku kogum, mille keskel oli vill (momendil kärn)
Tänaseks punetus säilinud ja sügelus kohati intensiivne.

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Enamasti on eesnaha põletikud meestel sugulisel teel saadud - mitte alati just suguhaigused vaid partnerite sugutrakti põletike kajastused. Siin võimalik ka herpes viirus. Ilma läbivaatuseta täpsemat vastust ...

Loe edasi

Kondüloomid

tere
olin hiljuti vahekorras mitte just kòige paremate elukommetega naisterahvaga. seks kondoomiga, suuseks ilma. kas vòisin saada nakkuse?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Suguhaigused levivad kahjuks ka suuseksi teel. Igaks juhuks tasuks ennast ikka kontrollida!
Edu soovides
Margus Punab

Loe edasi

suguhaigused

Kus ja millal oleks võimalik teha suguhaiguste test ?
Ning kui palju see maksab ?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Analüüse saab teha meestearsti või suguhaiguste arsti vastuvõtul. Tallinnas saate otse pöörduda HTI laborisse (tasuline teenus).
Edu soovides
Margus Punab

Loe edasi

valulik urineerimine

Kui urineerimisel esineb vahetevahel valulikkust, kas asi võib tõsine olla ja mida peaks ettevõtma??

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Valud kusemisel on alati haiguse näitajaks. Välistama peab suguhaigused ja eesnäärme põletiku. Soovitan meestearsti külastada.
Edu soovides
Margus Punab

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: