Seemnepõiekeste turse 20.06.17 / Meestearst

Külastaja küsib:

Peale uuringuid ja saadud vastuseid ning käesolevat momenti arvestades, kuidas edasi toimida ja mida saaksin ise organismi tervendamiseks ära teha või tuleks uuesti vastuvõtule pöörduda ning millist ravi nähakse antud näitude korral ette? Soojad ilmad tulemas ning kas tuleks hoiduda ujumisest looduslikes veekogudes, et mitte külmetuda või millele tuleks tähelepanu veel pöörata?
Tänud ette vastamast.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ultraheli leid ütleb, et miskid muutused eesnäärmes olemas. Vaevused viitavad üsna üheselt eesnäärmepõletikule. Esitatud andmestet ei selgu kahjuks põletiku ja mikroobide leid eesnäärmes. Laborivõimalused on eri kliinikutes üsna erinevad. IL alusel diagnoosi panna kahjuks ei saa - tegu rohkem lisainfoga, mis aitab põhitulemusi interpreteerida. Üldised soovitused: vältida keha alajahtunmist, eriti labajalgade külmetamist, regulaarne seks püsipartneriga. Eelkõige soovitaks ära teha siiski korrektsed eesnäärmepõletiku uuringud.