Metronidasooli retsept. 22.01.15 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Mul oleks vajadus ühe kuuri metronidasooli järele. Nimelt mu kõhuõõnes on TMAU bakterite osakaal üle normaalse taseme,mis põhjustab ebameeldivaid kehalõhnasid.
Lisasin selle kirja külge ka pdf faili mu testi tulemustest. Test ise viidi läbi Inglismaal.
Mu perearst keeldub antibiootikume välja kirjutamast. Miks?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Iga ravimi määramine on vastutus. Kui arst kahtleb ravimi vajaduses, tal on antud ravikuuriga negatiivsed kogemused või ta ei oma vastaval teemal piisavat kompetentsi ja ka paljudel teistel juhtudel arst tõesti patsiendi poolt tellitud ravikuuri ei kirjuta. Ka mina keelduksin antud info alusel sellise ravikuuri määramisest.