Naisel tupeseen 02.08.13 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tervist, selline küsimus, et elukaaslasel on tupeseen. Kas see mõjutab ka mehi s.t , et kas mehed võivad ka nakatuda? Mida tegema peaks sel juhul? Kas vaja teha suguhaiguste test? Olen kuulnud, et sellest võib areneda ka suguhaigus, näiteks klamüüdia. Naine käis hiljuti suguhaiguste testi andmas ning ise ka kõik oli korras.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tupeseen näitab naise tupe keskkonnas mikroobide tasakaalu häiret. Võib olla põhjustatud klamüüdiast ja võib soodustada klmaüüdiasse nakatumist, aga tegemist iseseisva probleemiga, millest mingit muud haigust ei teki. Kui on tegemist korduvate tupepõletikega, siis soovitan ka partneritel (meestel) ennast sugutrakti põletike suhtes kontrollida - esmaselt teha külviga sperma analüüsi. Sageli on tegemist ikkagi põletikuga kogu partnersuhtes. Seene otsesteks nähtudeks meestel on peenise pea punetus ja sügelus.