Naisel on ebameeldiv tunne peale vahekorda 13.10.11 / Meestearst

Külastaja küsib:

Viimasel aastal on partneril olnud probleeme peale vahekorda. Avaldub sügelemise, valulikkuse (nö põletav tunne), haavadena ning vahel on ka paistes ja tuleb voolust. Selline olukord kestab ca 1 nädal peale vahekorda. Naistearsti juures tehtud analüüsid on näidanud tupeseent, kaks korda tehtud Canifug Cremolim 100 Kombi ravikuuri (küünlad ja kreem), üks kord aasta alguses tabletikuur (ei oska nime öelda) ning üks kord 1 tablett mõlemale partnerile. Paraku ei ole need olukorda leevendanud, jätkuvalt on peale vahekorda naisel vaevused, mehel ei ole midagi. Kas see võib tuleneda sellest, et mingil põhjusel ei sobi enam naisele mehe sperma või kannab mees (enda teadmata) seenhaigust edasi ja iga vahekorraga kandub see naisele, või on hoopis midagi muud?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tupeseen on naise sugutrakti mikrofloora tasakaalu häirumise tagajärg. Seega on seen tagajärg mitte põhjus ja vaid selle ravi on üldjuhul tervenemiseks mittepiisav.
Kui probleemid on seotud kaitsevahendita seksuaaleluga, siis on suure tõenäosusega probleemi püsimisse kaasatud ka meespool. Tüüpiliseimaks põhjuseks kaebusteta kulgev eesnäärmepõletik. Tulge uuringutele.