Punakad punnid peenise peal ja all, kas antibiootikumidest? 11.02.13 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere
Kõik hakkas pihta 28. jaanuaril kui olin haigestunud ning arst kirjutas mulle 5päevase antibiootikumide kuuri ( CEFZIL 500). Pole viimased üheksa aastat antibiootikume söönud. Kohe teisel päeval läks kõht täiesti lahti. Jätkasin rohu võtmist. Samas tundsin, et ka peenise pea on kuidagi teistmoodi, kuiv ja kuidagi kahvatu ning eesnahk ei liikunud nii vabalt kui tavaliselt. Mingi hetk märkasin ka, et peenise pea alla on natuke valgeid kohupiimataolisi pisikseid tükke. Ei pööranud väga sellele tähelepanu. Mõne päeva pärast tekisid peenisepea peale ja alla punased täpid antibiootikumide viimasel päeval. (Neid päris palju). Kusjuures need tekkisid pärast masturbeerimist. Kõhulahtisus oli samuti kuni 09. veebruarini, ka punnid peenise pea peal. 09 hakkasin sööma probiootikume. Asi läks paremaks ning punnid muutusid heledamaks ning kõht ka vähe paremaks. Praegu võtan neid edasi. Kas oleks veel mõnda rohtu või seepi mis aitaks selle jama vastu? Kas on üldse võimalik, et see kõik on antibiootikumidest? Kõik see algas lihtsalt sellel ajal. Ilma kondoomita ei ole vahekorras olnud. Ainuke asi, mis teinud olen, on 4,5 kuud tagasi - tegin ühele naisterahvale minetti ning tema mulle suuseksi. Ilma kondoomita. Enne seda ei ole midagi taolist teinud ning alati kasutanud kondoomi. Kas võib põhjus olla antibiootikumidest ja kas on kellelgi veel niisugust probleemi olnud?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Selliseid probleem näeme sageli. Antibiootikumid võivad põhjustada mikroobide tasakaaluhäiret. Kui probleem püsib tänaseni, siis tasuks kindlasti tulla uuringutele tuvastamaks mis mikroobidega on tegemist. Probiootikumidega tasub jätkata. Suguhaigused levivad oraalse seksi teel samamoodi kui muude sugulise kontakti vormide korral.