Verevalum ning kühm või kerge rebend? 05.12.12 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tervist,

olen tegelenud eluaeg spordiga ja umbes pool aastat tagasi tekkisid mõlema jala mõlemale ülareie siseküljele nö kergemad naha venituse/rebendi tunnused, mingit valu otseselt ei olnud aga oli näha, et nahk nägi välja nagu see oleks veninud ja tekkis nö verevalum. Möödus nädala ja kõik oli korras aga jäid kergemad armid, kuid paari senitmeetri pikkused armid. Nüüd umbes pool aastat hiljem, hetkel pole ka 6 kuud sporti teinud üleöö tekkis mingi imelik väike kühm/punn selle armi peale ehk naha alla ja see teeb ka pisut valu nagu verevalum ikka. Olengi pisut mures ja ei mõista millest see tuli ja nahk oli ka ühestkohast üleöö sellest armikohast pisut veninud ja tekkisid ka õrnemad vere jäled nahale. Lugesin midagi,et selline asi võib vana trauma puhul külmaga välja tulla aga ma ei võtnud seda päris tõsiselt, sest kui mul muidu kõik korras olnud, siis üleöö selline asi ei saa tekkida ja mind huvitaks, et kuidas ma seda ravima peaks või mida ette võtma, et asi läheks paremaks. Valu pole üldse suur ja sporti saan tegelikult ka edasi teha aga lihtsalt kui jalga liigutan või käega puutun seda nö kühma/punni naha all, mis on pingul siis see teeb valu. Lisaks lugesin foorumitest, et kellegil oli nö sarnane juhtum ja kasutati sellist ravimit nagu Troxevasin, ise pole sellest midagi kuulnud ja eitea kuidas ja kas tohib seda kasutada.

Lisasin ka pildi kaasa vasaku jala siseküljest. Loodetavasti saan võimalikult kiiresti teie käest ka abi ja nõu.

Kõike parimat soovides

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Jagate siiski liialt vähe informatsiooni. Sageli on sellised muutused seotud kiire kaalu tõusuga. Kui ei, siis tuleks siiski kindlasti arsti juurde minna. Soovitaks alustada oma perearstilit Edasine etapp ilmselt endokrinoloog. Ise ma siin mingit selget lahendust kahjuks anda ei oska.