Moodustis peenise naha all 16.04.12 / Meestearst

Külastaja küsib:

Umbes novembris-detsembris 2011 tekkis peenise naha alla moodustis, mis on seal siiamaani. See suurenes aeglaselt kuni umbes 5-6 mm läbimõõduseks. Viimasel ajal on veidi kahanenud, läbimõõt u. 3-4 mm. Näpuga mudides tundub, justkui oleks naha all mingisugune kõvem kiiluke. Valu ei tekita ja otseselt ei häiri. Aga siiski teeb muret, et misasi see on?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Suure tõenäosusega on tegemist umbunud rasunäärmega. Kui põletikku ei teki, siis taandub iseenesest. Mõnikord murrab läbi naha välja ja kaob sellega. Muretsemiseks põhjust ei tohiks olla.