Sügelus pärakus 14.10.11 / Meestearst

Külastaja küsib:

Mul on sügelus pärakus. Eritub ka vedelikku, kui kratsida. Tekib sügelus just õhtuti, kui pikali heita. Perearst kirjutas salvi Doloproct, millest oli algul abi, aga nüüdseks enam pikaajalist mõju ei ole.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Soovitan pöörduda proktoloogi poole - spets keskus vist vaid Lääne-Tallinna keskhaiglas. Pärasoole põletikega tegelevad ka üldkirurgid ja sisehaiguste arstid. Omalt poolt saan soovitada proovida 5 päevane kreem klotrimazooliga - mõnikord on probleem seenpõletikus. Kui ei aita, tuleb ikka targema inimese vastuvõttu minna.