Lastesaamine 02.10.08 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,

Üritame mehega pea 3 aastat last saada, aga kuidagi ei õnnestu. Alguses olid minul probleemid, eemaldati 2 healoomulikst kasvajat emakaseina küljest, kõrvetati haavand ja raviti endometrioosi.
Nüüd andis mees spermaproovi ja vastus ei olnud sugugi hea. Aktiivseid seemnerakke oli vaid 1%. Mis võib selle põhjuseks küll olla ja kui suur on tõesnäosus, et me lapse ikkagi saame? Mis teha kui mees pelgab ka meestearsti vastuvõttu? Kui spermaproov on juba antud, siis kas see on endiselt nii jube kui kõik mehed räägivad. Või ma ka ei tea, miks nad seda kardavad.

Tänan vastu eest juba ette!

Meelika

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Antud informatsiooni alusel kahjuks nõu anada ei oska. Põhjustest saab rääkida ikkagi vaid teriklike uuringute alusel. Meestearsti vastuvõtt seisneb vestluses, läbivaatuses ja tavaliselt tehakse lisaks ka hormoonuuringud ja vajadusel korduv sperma analüüs. Koju anname kaasa küsimustiku. Suguhaiguste teste (ilmselt neid kardetaksegi) mina näiteks igaühel ei tee ja vajaduse ilmnemisel on ka nende testide tegemiseks tänapäeval olemas märksa leebemaid alternatiive.
Mis see hirmus asi on, millest KÕIK räägivad mina ei tea. Meestekliinikus oli eelmisel aastal 26 000 visiiti - järelikult kõik ikkagi ei karda.
Edu soovides
Margus Punab