Ureaplasma parvum 16.07.07 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,
Elukaaslasel avastati Pelgulinna naistekliinikus ureaplasma (kas U. urealyticum või U. parvum, seda ei tea - arvatavasti ei kasutatud PCR-meetodit).
Pärast seda tegime mõlemad 10-päevase OFLOXIN 200 kuuri.
Elukaaslasele see ei mõjunud ja Talle määrati Pelgulinna naistekliinikus Doxylan'i 10 päevane kuur, mis MÕJUS. Mina seda ravumit ei võtnud!

Mina ise käisin Hiiu naha- ja suguhaiguste kliinikus kontrollis (pärast OFLOXIN 200 kuuri), kus analüüsid näitasid, et ainult Ureaplasma Parvum on positiivne (U. urealyticum oli negatiivne).
Sealne arst mulle mingit ravi ei määranud, kuna mul mingeid vaegusi pole.

Kuid sooviksin Teilt saada nö teise arsti arvamust. Kas ma peaksin ikkagi ravima? Kui, jah, siis milline ravim oleks U. parvumi vastu parim? Kas minu tõttu võib elukaaslasel ureaplasma uuesti vaevusi (kõhuvalu ja suurenenud voolus) tekitama hakata?

Ette tänades
26 a. Mees

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ureaplasma suhtes on arstide seas vastakad seisukohad. Mina kuulun tänase teadmise alusel nende arstide sekka, kes peavad ureplasmat alati oluliseks ja ravi vajavaks sugutrakti mikroobiks. Ravi osas peab alati kaasama kõik partnerid - ühe inimese ravil pole mõtet, sest peale mõnda kaitsmata vahekorda on mikroob jälle tagasi. Oma kogemuse alusel võin julgelt öelda, et parimaks ravimiks on doksotsükliin (Doxylan on sama ravim).
Edu soovides
Margus Punab

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

Ureaplasma parvum

Tere.

On tekkinud mure intiimsuhte ajal.
Kui olen elukaaslasega olnud intiimauhtes on tal tekkinud ureaplasma mõjutused suguelundil. Arsti poolt kindlaks tehtud, et tal on ureaplasma.

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Ureplasma parvum pole haigustekitaja vaid eelkõige näitab see sugutrakti mikrofloora tasakaaluhäiret. Mina soovitaksin põhjusega tegeleda, mitte tagajärjega. Mõlemal osapoolel. Teil soovitan tulla meestekliiniku ...

Loe edasi

Ureaplasma parvum

Tere.

Mul avastati ureaplasma parvum.

Panin arstile uuesti aja kirja.

Kas seda on kerge välja ravida ja mis see maksma võib minna, siis teaks arvestada.

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Ravi tulemus on julgelt >90%. Ravimid pole kallid - vist isegi alla 10 EUR üks inimene.

Loe edasi

Ureaplasma jätkuvalt positiivne

Tere

pöördun Teie poole murega, mis puudutab minu meest, vanus 43 aastat. Tal on Ureaplasma parvum jätkuvalt positiivne, saanud selle vastu ravi kolmel korral (Sumamed, Doxycyclin), aga seni ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Keeruline lugu. Mul on aastas vaid üksikuid mehi, kel ureplasma ravi pole tulemust andnud. Teie juhtu ma laias plaanis mäletan. Antud juhul soovitaksin raviotsuse tegemiseks teha veelkord sperma analüüs ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: